Pablo Software Solutions
.
Ola Romanowska :

W 2006 r stworzyła autorski projekt ,, Art.handicraft ,, w którym zaczęła się przygoda z projektowaniem i tworzeniem dzianinowych nakryć głowy i ubrań. Kolekcje zaprezentowała na pokazach : MTG, MTP, Sfinks-Sopot, Froog- Gdynia.

Współautorka projektu „Kobiety OK.”, który powstał z połączenia działań dwóch kobiet Oli i Katarzyny Rajczyk-Bauć hobbystycznie zajmujących się projektowaniem, rękodziełem i stylizacją.
Ola projektuje i wykonuje ubrania z dzianiny na drutach i szydełku, Katarzyna zajmuje się filcem.
Obie Kobiety OK. zawsze miały potrzebę zmieniania rzeczy, przerabiania, projektowania czegoś nowego i ciekawego oraz zestawiania ze sobą różnych elementów ubioru.
Współpraca rozpoczęła się od wzajemnego podziwu dla pracy i osoby, ochoty na połączenie ze sobą tych odmiennych technik rękodzieła. Tak powstał pierwszy kameralny, wspólny pokaz. Następnie zaprezentowały kolekcję na Sopot Fashion Days w Strefie Off.
Zaczęły się wzajemnie inspirować, gdy Ola  robiła tajemniczy kapelusz z dzianiny, Katarzyna filcowała do niego sukienkę wampa. I odwrotnie gdy Katarzyna, filcowała białą sukieneczkę, Ola dziergała do niej  czapę i getry, do których wplatała filcowe elementy.
Ola i Katarzyna znalazły świetną zabawę w tworzeniu w różny sposób  rzeczy dobrze się ze sobą komponujących, ostatnio powstała seria ,,czapolągów,, Oli z szalami Katarzyny. Dziewczyny wymieniają się materiałami; w filcu pojawia się włóczka, zwykle służąca do tworzenia dzianiny, a w dzianinie refleksy z surowej wełny czesankowej. Zgodnie ze swoją nazwą „Kobiety OK.” w wielu wspólnych realizacjach pojawiają się bardzo kobiece elementy takie jak koronki, tiul, organza, cekiny i połyskliwa angelina.
Katarzyna z myślą o wspólnych projektach, po przeszkoleniu w Pracowni na Kaszubach, zaczęła prząść wełnę, którą wykorzystały do stworzenia kolekcji ,,od podstaw,, .
W projekcie „Kobiety OK.” najprzyjemniejsze jest to, że każde wspólne działanie rodzi serię nowych pomysłów na kontynuację i ochotę do pracy.

Współzałożycielka Fundacji www.naszaprzestrzen.org
Prowadzi warsztaty artystyczno-edukacyjne